Jakiego crossovera wybrać? Sprawdź te 3 modele Toyoty.

Jakiego crossovera wybrać? Sprawdź te 3 modele Toyoty.

Jesteś fanem nowoczesnych miejskich rozwiązań? W takim razie koniecznie zapoznaj się z najpopularniejszymi crossoverami marki Toyota. To wszechstronne samochody, które z pewnością Cię nie zawiodą. Przekonaj się, czym się od siebie różnią! 

Nowa Toyota Aygo X – oszczędna i zwrotna

To najmniejszy z crossoverów japońskiego producenta. Nowa Toyota Aygo X wyróżnia się swoją zwrotnością i stylowym designem, który został zaprojektowany z myślą o idealnym wpasowaniu się w przestrzeń miejską.

Niewielkie rozmiary Aygo X mogą być uznawane za największy atut. To auto, które jest bardzo proste w manewrowaniu i bez problemu wpasuje się w nawet najmniejsze miejsca postojowe.

Kolejną zaletą modelu jest jego duża ekonomiczność. Mały, ale wydajny silnik zapewnia odpowiednią dynamikę do jazdy po mieście i niskie spalanie, które ogranicza koszty eksploatacyjne.

Nowa Toyota Aygo X w porównaniu do innych omawianych modeli oferuje nieco mniej przestrzeni dla pasażerów i bagażu. Nie powinno stanowić to jednak dużego problemu przy używaniu samochodu zgodnie z jego miejskim przeznaczeniem.

Warto zaznaczyć również to, że nowa Toyota Aygo X jest najtańszym ze wszystkich prezentowanych w artykule aut. Z tego powodu może być doskonałym wyborem dla kierowców o ograniczonym budżecie.

Nowa Toyota Yaris Cross – uniwersalna i nowoczesna

Chociaż nie tak kompaktowa, jak Aygo, Toyota Yaris w wersji Cross również może pochwalić się stosunkowo małymi rozmiarami, które ułatwiają poruszanie się po miejskiej przestrzeni. Jej zwrotność jest połączona z solidnym i nowoczesnym designem SUV-a, który zapewnia odpowiednią wygodę zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów, a także dużą pojemność bagażnika wynoszącą aż 397 litrów.

Nowa Toyota Yaris Cross zachwyca pod względem osiągów. Jest dostępna w wersjach z silnikiem hybrydowym lub benzynowym. Ten pierwszy oferuje moc maksymalną na poziomie 116 KM, a drugi 125 KM. Oba gwarantują bardzo niskie średnie spalanie paliwa.

Nowa Toyota Yaris Cross nie stroni od nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Jest wyposażona w zaawansowany system multimedialny z ekranem dotykowym, a także liczne systemy poprawiające komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Bezkompromisowa nowa Toyota Corolla Cross

Corolla w wersji Cross jest największym z omawianych samochodów. Z tego powodu będzie doskonałym wyborem dla wszystkich osób, które szukają auta miejskiego zapewniającego dużo miejsca i wygody dla pasażerów, a także sporą przestrzeń bagażową.

Nowa Toyota Corolla Cross dysponuje też największym silnikiem. Napęd hybrydowy o pojemności 2.0 ma moc maksymalną 197 KM i zapewnia bardzo dynamiczne wrażenia z jazdy. Mimo to charakteryzuje się spalaniem wynoszącym zaledwie 5,1 litra, więc również gwarantuje duże oszczędności na paliwie.

Zaawansowane technologie obecne w crossoverowej Corolli obejmują między innymi układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia, inteligentny tempomat adaptacyjny, system ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu, asystenta bezpiecznego wysiadania z pojazdu i wiele więcej. Dzięki temu kierowca może czuć się odpowiednio przygotowany na każde drogowe wyzwanie.

Nowa Toyota Corolla Cross jest najdroższa ze wszystkich crossoverów japońskiego producenta, rekompensuje to jednak najlepszymi osiągami. To rozwiązanie dla tych, którzy nie uznają motoryzacyjnych kompromisów!